Füüsiline vägivald on tahtlik jõu kasutamine teise isiku suhtes, mis võib põhjustada ohvrile füüsilist valu, vigastusi või isegi surma ning psühholoogilisi kannatusi.
Füüsiline vägivald üldjuhul järgneb psühholoogilisele vägivallale. Vägivallatseja ei soovi kontrollida enda negatiivseid emotsioone ning kasutab naise suhtes füüsilist vägivalda. Naisel võib olla (tõsiseid) vigastusi, ta on hirmunud ja endassetõmbunud ning süüdistab toimunus ka ennast.
Pärast jõhkrat vägivallaakti kogeb mees pingelangust, näitab välja süümepiinasid ja häbi enda käitumise pärast. Ta palub naise käest andeks, püüab olla võimalikult lahke ja armastusväärne. Ta kingib naisele lilli, lubab naisele end muuta ning mitte kunagi enam vägivalda kasutada. Pinge ohvri ja toimepanija vahel langeb. Mees ja naine võivad sellel etapil kogeda isegi “uut” armastust ning lootust, et suhe paraneb. Positiivsetel hetkedel võivad nii teo toimepanija kui ka ohver eitada või õigustada juhtumit või vähendada selle tagajärgi. Vägivallatseja on oma eesmärgi saavutanud. Naine andestab ja usub, et mees muudab oma käitumist ja vägivald lõpeb.
Füüsilise vägivald on kõige kergemini ära tuntav vägivalla vorm, kuna ohvril on sageli nähtavad füüsilised kahjustused. Füüsiline vägivald võib ilmneda järgmiste tegevustena:
Löömine käe, jala või mingi esemega
Peksmine, sh mingi esemega peksmine
Tõukamine, lükkamine;
Mingi esemega viskamine
Kinni haaramine, raputamine, väänamine
Juustest tirimine
Kriimustamine, näpistamine, küünistamine
Hammustamine
Kinnihoidmine, kinnisidumine, luku taha panek
Kägistamine, lämmatamine
Põletamine
Uputamine
Külm- või tulirelva kasutamine
Ohvri lemmiklooma julm kohtlemine, isegi tapmine
Lapse füüsiline karistamine